POLICYJNE SPOTKANIA PROFILAKTYCZNE UKIERUNKOWANE NA BEZPIECZEŃSTWO

Policyjne akcje ukierunkowane na przedstawianie ogólnie pojętego tematu zagrożenia bezpieczeństwa i jego ochrony odbyły się w ostatnim czasie na terenie powiatu bocheńskiego. Oprócz funkcjonariuszy udział w niech wzięły lokalne instytucje. Wśród odbiorców znalazła się bocheńska młodzież.

W ostatnim tygodniu policjanci Zespołu do spraw nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bochni oraz dzielnicowi z Posterunku Policji w Trzcianie zorganizowali spotkania z młodzieżą.

Przy współpracy z Państwową Strażą Pożarną w Bochni, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bochni oraz Rescue Team Bochnia, policjanci podsumowali akcję „Bezpieczne wakacje”. Mając również na uwadze rozpoczynający się rok szkolny, każdy z organizatorów spotkania przygotował sprzęt oraz wiele praktycznych informacji związanych z codziennym zagrożeniem, bezpieczeństwem oraz tym, jak je chronić. Bocheńscy funkcjonariusze omówili zarówno tematy związane z bezpieczeństwem wśród młodzieży i jak praktyczne zachowania w sytuacjach zagrażających zdrowiu lub życiu. Mundurowi, kierując się ogólnymi przykładami, opowiedzieli swoim słuchaczom o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa na drodze. Uczestnicy spotkania zostali poinformowani o konieczności zwrócenia szczególnej uwagi na jadące pojazdy w trakcie przechodzenia przez jezdnię w czym pomagać mają korzystanie z przejść dla pieszych oraz sygnalizacji świetlnej. W razie ich braku należy upewnić się co do możliwości przejścia, nigdy, nie robiąc tego w pośpiechu –  nie należy również przebiegać przez jezdnię i wychodzić na nią zza przeszkody lub pojazdu.

Dużo czasu poświęcono na przedstawienie korzyści, które pieszym dają odblaski, przy czym każdorazowo spotkania kończyły się rozdaniem elementów odblaskowych wszystkim jego uczestnikom.

Opracowanie: KPP Bochnia

Please follow and like us: