PODSUMOWANIE AKCJI „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY” W POWIECIE BOCHEŃSKIM

Zakończyła się kilkudniowa policyjna akcja pn. „Bezpieczna droga do szkoły”. W tym czasie bocheńscy funkcjonariusze kontrolowali rejony szkół, do których po wakacyjnej przerwie powrócili uczniowie.

Od 1 do 9 września br. bocheńscy policjanci dbali o bezpieczeństwo pieszych i kierujących, którzy przemieszczali się w rejonach szkół i placówek oświatowych. Mundurowi reagowali na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami oraz przez pieszych, pomagali dzieciom przy przekraczaniu jezdni na przejściach dla pieszych, a także edukowali kierowców, wręczając im ulotki informacyjne oraz odblaski.

W pierwszych dniach września bocheńscy mundurowi objęli nadzorem 57 szkół zlokalizowanych na terenie powiatu. W tym czasie w rejonie kontrolowanych placówek ujawnili 72 wykroczenia, z czego 42 związane były z przekraczaniem dozwolonej prędkości przez kierujących pojazdami. Pozostałe dotyczyły niestosowania się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy oraz niewłaściwego przewozu dzieci w samochodach osobowych. Za powyższe wykroczenia posypały się mandaty karne. Nie odnotowano w tym czasie nietrzeźwych kierujących w rejonie szkół.

W okresie od 1 do 9 września bocheńscy policjanci przeprowadzili również spotkania profilaktyczno – edukacyjne z uczniami lokalnych szkół. W ich trakcie omawiano tematy związane z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży oraz podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze. Spotkania profilaktyczne z uczniami będą kontynuowane w trakcie roku szkolnego.

Opracowanie: KPP Bochnia