MUNDUROWI PROMOWALI ZAWÓD POLICJANTA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 5 W BOCHNI

W piątek i sobotę (23-24.09.br.) w Szkole Podstawowej nr 5 w Bochni miały miejsce obchody 60-lecia tej szkoły. W sobotniej części spotkania wzięli udział bocheńscy policjanci, którzy w trakcie jubileuszu placówki, promowali zawód policjanta oraz przekazywali uczniom szkoły praktyczne informacje związane z bezpieczeństwem.

Policjanci Wydziału ds. Nieletnich wzięli udział sobotniej części uroczystości związanej z jubileuszem 60-lecia Szkoły Podstawowej im. Jana Matejki w Bochni. Bocheńscy mundurowi zaprezentowali policyjny sprzęt, który można było obejrzeć i przymierzyć. Atrakcje, które cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów szkoły stanowiły także policyjne pojazdy- radiowóz oraz quad stosowany głównie w poszukiwaniach osób zaginionych. Funkcjonariusze przygotowali dla uczestników szereg podstawowych zagadnień mających na celu przedstawienie najważniejszych zasad bezpieczeństwa. Bardzo szeroko omówiono podstawowe zasady ruchu drogowego obowiązujące pieszych oraz rowerzystów.

Drugim z omawianych tematów było bezpieczeństwo w sieci. W trakcie spotkania uczniowie szkoły usłyszeli Jak bezpiecznie korzystać z Internetu, z jakimi zagrożeniami można się spotkać w sieci oraz gdzie szukać pomocy w przypadku napotkania takich zagrożeń. Uczestnicy biorący udział w spotkaniu i rozmowach z policjantami otrzymywali poradniki policyjne zatytułowane „Zagrożenia w Sieci – profilaktyka, reagowanie”.

Funkcjonariusze opowiadali również o codziennej służbie i swoich obowiązkach, jednocześnie odpowiadając na liczne pytania zadawane przez dzieci i młodzież. Na miejscu obecni byli również strażacy z JRG Bochnia.

Opracowanie: KPP Bochnia

Please follow and like us: