JUBILEUSZ 80-LECIA OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W LESZCZYNIE – FOTO

W miejscowości Leszczyna na południu powiatu bocheńskiego druhowie z tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej, którzy obchodzili dnia 08.10.2022 roku jubileusz 80-lecia istnienia jednostki.

Wydarzenie było też okazją do uroczystego przekazania nowego samochodu bojowego. W obchodach jubileuszu udział wzięli między innymi Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, Ryszard Pagacz – Wicewojewoda Małopolski, Radny Wojewódzki Piotr Dziurdzia, Komendant PSP w Bochni Byrgadier Robert Cieśla oraz Wójt Gmina Trzciana Cezary Stawarz.

Po podniesieniu flagi na maszt odegrany został hymn narodowy. Następnie odbyło się oficjalne przekazanie i poświęcenie nowego pojazdu, który zasilił flotę jednostki.

“Każdy jubileusz jest okazją do przeniesienia się w czasie pamięcią. Dziś dziękujemy za 80 lat służby ochotnikom z OSP w Leszczynie. Kieruję do Was słowa uznania za Wasze poświęcenie i zaangażowanie oraz za przekazywanie strażackich tradycji kolejnym pokoleniom. Mam również nadzieję, że nowy wóz bojowy będzie długo służył jednostce” – mówi I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz.

Nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy kosztował niemal 1 mln zł. Kwota 400 tys. zł pochodziła z dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, 560 tys. zł przekazała gmina Trzciana, a 40 tys. zł pochodziło z programu „Małopolskie OSP”. Wóz przeznaczony jest do zadań ochrony przeciwpożarowej oraz zabezpieczenia wodnego południa powiatu bocheńskiego. To już 4 samochód przekazany dla jednostek z terenu gminy w ciągu 4 lat działalności nowego samorządu.

“Patrząc na piękną 80 letnią historię OSP Leszczyna mam nadzieje że ten rok i następny wpiszą się złotymi literami w jej nową historię. W tym roku przekazujemy nowy samochód w przyszłym mam nadzieje uda rozbudować się remizę. Z okazji 80 – lecia OSP Leszczyna składam najserdeczniejsze życzenia dalszego rozwoju jednostki oraz służby mieszkańcom Leszczyny” – mówił wójt gminy Trzciana Cezary Stawarz
W imieniu redakcji Bochnia11.pl życzymy jak zawsze tyle samo powrotów co wyjazdów i oby kolejne 80 lat rozwoju jednostki były równie dynamiczne! 
Fot.: OSP Leszczyna / Pani Patrycja Chojecka