Duży nocny pożar w Proszówkach, z żywiołem wciąż walczy 14 zastępów Straży Pożarnej!

Dzisiejszy poranek przywitał nas dużym pożarem. W miejscowości Proszówki, w gminie Bochnia doszło do dużego pożaru dwóch sąsiednich budynków gospodarczych. Na miejscu zdarzenia wciąż akcję gaśniczą prowadzą liczne siły i środki straży pożarnej.

Zgłoszenie na numer alarmowy wpłynęło tuż przed godziną 5:00. Na miejscu zdarzenia strażacy, który jako pierwsi dotarli pod wskazany adres zastali w pełni objęte ogniem budynki gospodarcze. Spaleniu uległ budynek w którym znajdowały się konie oraz budynek gospodarczy magazynujący zboże. Trzeci budynek gospodarczy w bliskiej zabudowie dzięki skutecznej obronie przez strażaków został oszczędzony przez żywioł. Właściciel posesji bezpiecznie ewakuował z pożaru 7 koni, niestety na dwa kolejne było już za późno. Nie udało się ich ocalić.

Na miejscu zdarzenia wciąż (7:45) pracuje 14 zastępów straży pożarnej w tym 5 z KP PSP Bochnia. Informację w rozmowie z portalem Bochnia112.pl potwierdził bryg. Paweł Matyasik, oficer prasowy KP PSP w Bochni.

Siły i środki zadysponowane do zdarzenia:

Ponadto Ochotnicza Straż Pożarna Nowy Wiśnicz została zadysponowana na zabezpieczenie rejonu operacyjnego KP PSP Bochnia. Aktualnie stacjonuje wraz z pełną obsadą w JRG Bochnia.

Please follow and like us: