WSPÓLNA PROFILAKTYKA BOCHEŃSKICH POLICJANTÓW I STRAŻNIKÓW MIEJSKICH

„PAMIĘTAJ, KONIECZNIE ZACHOWUJ SIĘ BEZPIECZNIE” – WSPÓLNA PROFILAKTYKA BOCHEŃSKICH POLICJANTÓW I STRAŻNIKÓW MIEJSKICH SKIEROWANA DO NAJMŁODSZYCH

W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie profilaktyczne dla dzieci z bocheńskich przedszkoli, które przygotowali i prowadzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni wraz z funkcjonariuszami bocheńskiej Straży Miejskiej. Uczniowie poznawali podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się m.in. na drodze.

Policjanci rewiru dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Bochni oraz funkcjonariusze bocheńskiej Straży miejskiej prowadzili w ubiegłym tygodniu działania profilaktyczne dla dzieci z bocheńskich przedszkoli. Wspólne zajęcia dla kilku grup przedszkolaków miały miejsce w siedzibie straży miejskiej. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo najmłodszych, promowane hasłem: „Pamiętaj, koniecznie zachowuj się bezpiecznie”. Spotkanie zostało podzielone na dwie części. Pierwszą z nich poprowadzili policjanci. Pogadanki funkcjonariuszy z dziećmi dotyczyły ogólnych zasad bezpieczeństwa. Największym zainteresowaniem najmłodszych cieszyła się prezentacja policyjnego sprzętu oraz praktyczny pokaz zabezpieczenia śladów odcisków palców, w którym dzieci chętnie wzięły udział.

Druga część spotkania została przygotowana i zaprezentowana przez strażników miejskich. Tutaj profilaktykę zaprezentowano w formie teatrzyku z maskotkami. Głównymi postaciami odgrywanych scen były: Strażnik Wojtuś, Strażnik Filip, Zebra, Skradek, Uczennica Małgosia, Dyżurny Tuptuś, Odblaskowa Pszczoła oraz Pan Franciszek. Wskazani bohaterowie opowiadali wierszem historie, które miały ukazać dzieciom różne sytuacje codziennego zagrożenia i wskazywać wybór prawidłowego zachowania się. Wśród przedstawionych historii dzieci poznały zasady prawidłowego poruszania się na drodze, zalety korzystania z elementów odblaskowych oraz jak prawidłowe i bezpieczne postępować w przypadku kontaktu z osobą nieznajomą.

Spotkanie zakończono rozdaniem uczniom odblaskowych opasek oraz pamiątkowym zdjęciem.

Opracowanie: KPP Bochnia