ZŁODZIEJ ZAATAKOWAŁ MĘŻCZYZNĘ GAZEM PIEPRZOWYM, KIEDY TEN ROZPOZNAŁ SWÓJ ROWER

We wtorek (25 października br.) w godzinach popołudniowych w Rzezawie, kierujący samochodem mężczyzna minął jadącego w przeciwnym kierunku rowerzystę. Kiedy kierujący samochodem zorientował się że to jego rower i chciał go odzyskać, rowerzysta użył wobec niego gazu pieprzowego. Teraz odpowie za kradzież rozbójniczą.

Do zdarzenia doszło pod koniec października br. 14-letni mieszkaniec gminy Rzezawa w godzinach porannych, przyjechał rowerem w okolice przejazdu kolejowego w Rzezawie. Następnie pojazd należący do jednego ze swoich rodziców pozostawił w obrębie peronu stacji – w miejscu do tego przeznaczonym i odszedł. Tego samego dnia, tuż przed godziną 18, rejon przejazdu kolejowego w Rzezawie, mijał jadący samochodem ojciec chłopca. Mężczyzna, wiedząc, że rower powinien się tam znajdować, od razu zauważył jego brak. 43-latek odjechał z tego miejsca i dalej jadąc przez  przez centrum miejscowości, w pewnym momencie zauważył podążającego w przeciwnym kierunku młodego rowerzystę, który poruszał się znajomym mu jednośladem. Co więcej, tor jazdy rowerzysty odbiegał od prawidłowego, co mogło świadczyć o tym, że jest pijany. Mając całkowitą pewność, że  rower jest jego własnością, 43-latek zawrócił za rowerzystą, wyprzedził go i zatrzymał samochód, a po wyjściu z niego zapytał mężczyznę o jednoślad, którym ten się poruszał. Rowerzysta nie rozmawiać a zamiast tego użył wobec 43-latka gazu pieprzowego i uciekł.  Poszkodowany nie dał jednak za wygraną. Wezwał na miejsce patrol policji i pojechał za rowerzystą, który w końcu porzucił rower i oddalił się pieszo w nieznanym kierunku.

Przybyli na miejsce mundurowi, patrolując rejon zdarzenia, szybko zauważyli opisanego w zgłoszeniu sprawcę przed jednym z lokalnych sklepów . Podczas wykonywanych czynności mężczyzna był agresywny i również w stosunku policjantów próbował użyć gazu pieprzowego, jednak został obezwładniony. Funkcjonariusze ustalili jego dane personalne oraz przeprowadzili badanie stanu trzeźwości, które wskazało 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mundurowi potwierdzili także, że 25-latek z Brzeska ukradł rower tuż przed interwencją prawdziwego właściciela pojazdu. Mężczyzna został zatrzymany i w związku z powyższym działaniem usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Sąd Rejonowy w Bochni zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące.

Opracowanie: KPP Bochnia

Please follow and like us: