14-TONOWY ZESPÓŁ POJAZDÓW I PRAWIE PROMIL ALKOHOLU W ORGANIZMIE

Dnia 21 listopada 2022 roku bocheńscy policjanci przebadali na zawartość alkoholu ponad 1300 osób kierujących pojazdami, eliminując z ruchu tych, którzy prowadzili swoje pojazdy, będąc na tzw. „podwójnym gazie”. Funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę m.in. kierującemu 14 – tonowym zespołem pojazdów, który jadąc przez Bochnię miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu, czy kierowcy z ponad promilem alkoholu, przewożącego koparkę pojazdem ciężarowym.

Ponad 1300 osób zostało do tej pory przebadanych na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, podczas policyjnych działań ALKOHOL/NARKOTYKI, które miały miejsce w piątek (tj.18 listopada br.) i trwają dzisiaj (tj. 21 listopada br.) na terenie powiatu bocheńskiego. Podczas swoich kontroli mundurowi ujawnili kierujących będących w stanie nietrzeźwości m.in. w Bochni oraz Rzezawie.

22.11.br., przed godziną 7 , funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego renaultem. 35-letni mieszkaniec powiatu miechowskiego jechał do pracy, na pojeździe, przewożąc załadunek w postaci koparki. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, a jego wynik wskazał ponad promil. Również przed godziną 7 , w Rzezawie mundurowi zatrzymali kierującego samochodem marki citroen. 52-letni mieszkaniec Bochni, kierował pojazdem, mimo aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów, wydanego przez Sąd Rejonowy w Miechowie.  Z kolei o godzinie 8:30 w Bochni patrol policjantów zbadał trzeźwość kierującego zespołem pojazdów o łącznej masie 14 ton. 66-letni mieszkaniec Nowego Sącza miał prawie promil alkoholu w wydychanym organizmie.

Policjanci zatrzymali uprawnienia kierowcom, którzy prowadzili swoje pojazdy po alkoholu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący pojazdem mający powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie popełnia przestępstwo, zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat, zakazem prowadzenia pojazdów przez okres od 3 do 15 lat oraz grzywną. W tej sytuacji orzekane jest również świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej (co najmniej 5000 zł).

Opracowanie: KPP Bochnia

Please follow and like us: