Powalane drzewa, kolizje i wypadki na skutek intensywnych opadów śniegu – relacja JRG Bochnia

W dniach od 10 grudnia do dnia 13 grudnia 2022 roku do godziny 8:00,  na terenie powiatu bocheńskiego jednostki ochrony przeciwpożarowej interweniowały łącznie 38 razy do zdarzeń związanych z usuwaniem powalonymi drzewami, wypadkami i kolizjami drogowymi pojazdów, czy pomocy Zespołom Ratownictwa Medycznego w wydostaniu karetek, które ugrzęzły w zaspach śniegowych.

Przyczyną licznych wyżej wymienionych interwencji były gwałtowne i intensywne opady śniegu które przeszły przez powiat bocheński. W usuwanie skutków zdarzeń zaangażowane zostały siły i środki z JRG KP PSP  w Bochni oraz kilkanaście jednostek OSP z terenu powiatu bocheńskiego. Działania zastępów polegały głównie na usuwaniu powalonych drzew łącznie 32 zdarzenia, udziału w wypadkach i kolizjach drogowych łącznie 4 zdarzenia, oraz pomocy w wydostaniu pojazdów karetek które ugrzęzły w zaspach łącznie odnotowano dwa takie zdarzenia.

Do największej ilości zdarzeń doszło na terenie: Miasta Bochnia, gmin: Łapanów, Lipnica Murowana, Bochnia, Nowy Wiśnicz, Rzezawa, Trzciana i Żegocina .

Opracowanie: kpt. Łukasz Klecki KP PSP w Bochni.

Zdjęcia: archiwum KP PSP w Bochni.

Please follow and like us: