115 km/h w obszarze zabudowanym. 33-latek został zatrzymany przez policjantów w Bochni.

115 km/h w obszarze zabudowanym jechał kierujący hondą mężczyzna. 33-latek został zatrzymany przez policjantów w Bochni na ulicy Proszowskiej. Za popełnione wykroczenie przyjdzie mu teraz zapłacić wysoki mandat karny, a na jego konto trafiło 14 punktów karnych. Stracił również prawo jazdy na 3 miesiące.

W poniedziałek (tj. 2 stycznia br.) policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Bochni prowadzili kontrole przestrzegania dozwolonej prędkości przez kierujących pojazdami. Mundurowi na miejsce pomiaru wybrali ulicę Proszowską w Bochni, gdzie na odcinku obszaru zabudowanego obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Do powyższego nakazu, tuż przed godziną 23, nie zastosował się kierujący hondą. Kiedy policjanci dokonali pomiaru prędkości jego pojazdu, miernik wskazał aż 115 km/h. Jadący w stronę Proszówek mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej, podczas której funkcjonariusze przedstawili mu powód zatrzymania. Za powyższe wykroczenie 33-letni mieszkaniec Bochni stracił prawo jazdy. Został również ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 zł, a na jego konto mundurowi przypisali 14 punktów karnych.

W okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Bochni ujawnili 276 wykroczeń związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości przez kierujących pojazdami. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i poziom ich skutków. Zagraża nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pieszym.

Opracowanie: KPP Bochnia