Wypadki w miejscowości Siedlec – relacja JRG Bochnia

W dniu 5 stycznia 2023 roku o godzinie 05:30 w miejscowości Siedlec, doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych.

Pojazdami podróżowali tylko kierowcy. Działania zastępów ochrony przeciwpożarowej polegały na wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej uwięzionej w pojeździe oraz udzieleniu jej kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Osoba poszkodowana została zabrana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do Szpitala w celu dalszej hospitalizacji. Drugi kierujący pojazdem osobowym po przebadaniu przez ZRM został na miejscu zdarzenia. W działaniach ratowniczych brały udział: dwa zastępy z JRG Bochnia,  jeden zastęp z OSP KSRG Siedlec, Policja, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego. Przyczyny zdarzenia ustala Policja – informuje kpt. Łukasz Klecki KP PSP w Bochni.

Do kolejnego zdarzenia doszło zaledwie dzień później.

Dnia 06 stycznia około godziny 18:50 w miejscowości Siedlec na drodze wojewódzkiej nr 967 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Według wstępnych ustaleń kierujący Porsche 41-letni mieszkaniec Krakowa wyjeżdżając z drogi podporządkowanej na skrzyżowaniu, zderzył się z Citroënem, którym kierowała 35-letnia mieszkanka gminy Nowy Wiśnicz. W wyniku zdarzenia, kierująca drugim z tych pojazdów została przewieziona do szpitala celem ustalenia obrażeń stanu zdrowia, zaistniałych w zdarzeniu. Kierujący obu pojazdów byli trzeźwi – informuje sierż. sztab. Daniel Bułatowicz, rzecznik prasowy KPP w Bochni. 

Opracowanie: kpt. Łukasz Klecki KP PSP w Bochni / Zdjęcia: archiwum KP PSP w Bochni