Ratownicy z Leszczyny znów zagrali z WOŚP – strażacka akcja krwiodawstwa!

W dniu 29.01.2023 w miejscowości Leszczyna (gm. Trzciana) odbyła się kolejna już akcja krwiodawstwa oraz Dzień Dawcy Szpiku Fundacji DKMS, której organizatorem była jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Leszczynie, a wszystko to podczas 31 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Od wczesnych godzin porannych na terenie remizy OSP ustawiały się spore kolejki. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie (oddział terenowy w Bochni) poinformował iż podczas akcji krwiodawstwa udało zarejestrować się blisko 50 dawców krwi, a 30 z nich mogło tego dnia oddać krew, co stanowi ponad 13 litrów krwi zebranych podczas jednej akcji.

To wspaniały wynik, szczerze właśnie na to liczyłyśmy w Leszczynie” – komentowały pielęgniarki z bocheńskiego szpitala.

Leszczyńscy strażacy podczas akcji krwiodawstwa rejestrowali również potencjalnych dawców szpiku kostnego. Nowi potencjalni dawcy trafili do bazy Fundacji DKMS i tym samym mogą w przyszłości pomóc swojemu genetycznemu bliźniakowi.

Na uwagę zasługuje również fakt iż do Leszczyny przybyły również inne jednostki i druhowie OSP z powiatu bocheńskiego, brzeskiego czy wielickiego. To właśnie ta strażacka solidarność pozwoliła uzyskać tak dobry wynik na zakończenie akcji. Patronem wydarzenia był Wójt Gminy Trzciana. W imieniu redakcji Bochnia112.pl gratulujemy organizatorom pomysłu – wspieramy tego typu akcję!

Tak swoje przedsięwzięcie relacjonuje sama jednostka:

Relacja fotograficzna dzięki uprzejmości jednostki:

Please follow and like us: