Funkcjonariusze odzyskali skradziony IPHONE warty 3500 złotych.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni ustalili tożsamość osoby podejrzanej o dokonanie kradzieży IPhone’ a, do której doszło w jednym ze sklepów na terenie Bochni. Funkcjonariusze odzyskali skradzione urządzenie warte 3500 złotych.

W 3 lutego br., oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Bochni przyjął zawiadomienie z jednego ze sklepów spożywczych zlokalizowanych na terenie Bochni. Według zgłaszającej interwencję 24-latki nieznany sprawca dokonał kradzieży jej smartfona, którego wartość oszacowała na około 3500 zł. Przybyli na miejsce mundurowi potwierdzili informację i ustalili, że nieustalony mężczyzna miał wejść na teren sklepu, a następnie na zaplecze magazynowe obiektu, skąd zabrał znajdującego się tam IPhone’ a, a następnie oddalił się w nieznanym kierunku.

Prowadzący sprawę policjanci w Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni ustalili potencjalnego sprawcę kradzieży. Funkcjonariusze udali się do miejsca jego pobytu, gdzie zastali wytypowanego mężczyznę. W rozmowie z policjantami 45-latek przyznał się do winy i opisał, w jaki sposób zabrał urządzenie z zaplecza sklepu.

Mieszkaniec Bochni wielokrotnie zmieniał swoją wersję związaną z ukryciem smartfona. IPhone’ a udało się odzyskać dzień później. Miejsce jego ukrycia zlokalizowano na terenie Brzeska. 45-letni mieszkaniec Bochni został zatrzymany. Za popełniony czyn może mu teraz grozić kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Opracowanie: KPP Bochnia

Please follow and like us: