Areszt dla 20-latka, który strzałem z wiatrówki pozbawił 32-latka wzroku w jednym oku

Dyżurny Komisariatu Policji w Gdowie w nocy z 4 na 5 marca 2023 roku został powiadomiony o zranieniu mężczyzny w miejscowości Zręczyce (gmina Gdów).

Jak wynikało ze wstępnych ustaleń Policji, jeden z pasażerów samochodu marki Skoda, który przejeżdżał obok osób stojących na przystanku, oddał strzał z bliskiej odległości z nieustalonej broni w kierunku 32-latka, raniąc go w oko. Po zdarzeniu skoda oddaliła się w nieznanym kierunku.

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Gdowie wraz z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce podjęli intensywne czynności zmierzające do ustalenia osób biorących udział w zdarzeniu. Wytypowali 6 osób mogących mieć związek ze sprawą, które zamieszkiwały na terenie powiatów wielickiego i bocheńskiego. Policjanci 5 i 6 marca przesłuchali figurantów i przeszukali ich posesje. Podczas przeszukania u 20-letniego mieszkańca powiatu bocheńskiego, funkcjonariusze ujawnili broń, z której został oddany strzał do pokrzywdzonego mężczyzny. To wiatrówka gazowa na metalowe kulki, która została zabezpieczona do badań w laboratorium kryminalistycznym. 20-latek został zatrzymany. Ustalono, że zaatakował 32-latka w związku z wcześniejszą kłótnią, która miała miejsce pomiędzy nimi w lokalu gastronomicznym w Gdowie.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu spowodowania trwałego uszczerbku na zdrowiu 32-latka. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Myślenicach, 7 marca br. sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności na okres nie krótszy od lat trzech.

Opracowanie: Małopolska Policja

 

Please follow and like us: