LIPNICA DOLNA, BOGUCICE – NIETRZEŹWI BEZ PRAWA JAZDY

W piątek (tj. 10 marca br.) na terenie powiatu bocheńskiego policjanci zatrzymali dwóch kierujących pojazdami, którzy byli nietrzeźwi i nie posiadali praw jazdy.
  • W piątek (tj. 10 marca br.) o godzinie 16:10 w Lipnicy Dolnej, dzielnicowy tego rejonu podjął kontrolę drogową volkswagena transportera. Funkcjonariusz uzyskał bowiem informację, że kierujący tym pojazdem może być nietrzeźwy. Policjant wylegitymował kierowcę pojazdu oraz sprawdził stan jego trzeźwości. 52-latek miał 2 promile alkoholu w organizmie. Co więcej, sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało, że mieszkaniec gminy Lipnica Dolna posiadał zakaz prowadzenia pojazdów, a decyzja ta została wydana przez Sąd Rejonowy w Bochni. Mężczyzna odpowie teraz za kierowanie pojazdem pomimo aktywnego zakazu sądowego, które jest przestępstwem.

Za jego złamanie grozi kara więzienia od 3 miesięcy do 5 lat. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu, natomiast kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz grzywna.

  • Tego samego dnia, w Bogucicach policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni kontrolowali prędkość poruszających się tam pojazdów. O godzinie 16:20, kierujący mitsubishi przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość o 26 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd i wylegitymowali jego kierującego. 38-latek z gminy Bochni od razu przyznał się do tego, że nigdy nie miał prawa jazdy, co mundurowi potwierdzili w policyjnej bazie danych. Podczas dalszych czynności mężczyzna został również przebadany na zawartość alkoholu w organizmie, a jego wynik wskazał promil alkoholu.

Kierowca odpowie za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym, kierowanie pojazdem pomimo braku uprawnień i kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat, zakazem prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz grzywną.

Opracowanie: KPP Bochnia

 

 

Please follow and like us: