ZATRZYMANO 60-LATKA POSZUKIWANEGO LISTEM GOŃCZYM

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni zatrzymali 60-letniego mieszkańca Bochni, poszukiwanego listem gończym, do odbycia kary pozbawienia wolności za popełnione przestępstwa wymuszenia rozbójniczego. W ostatnim okresie zatrzymano również innych poszukiwanych do odsiadki.

W marcu br. Sąd Okręgowy w Krakowie wydał list gończy za 60-letnim mieszkańcem Bochni. Mężczyzna był poszukiwany w związku z karą nałożoną za popełnione przestępstwa  wymuszenia rozbójniczego i 1,5 roku miał spędzić w zakładzie karnym. W ramach akcji „poszukiwany” sprawą zajęli się policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Podjęli oni szereg czynności, który pozwolił ustalić potencjalne miejsce pobytu 60-latka. 13 marca br. udali się oni pod wytypowany adres, gdzie w trakcie obserwacji rejonu zauważyli osobę, która odpowiadała rysopisowi poszukiwanego mężczyzny. 60-latek został zatrzymany, a po wykonanych czynnościach przewieziony do zakładu karnego, w którym spędzi najbliższe 1,5 roku.

W ostatnim okresie policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni ustalili miejsca pobytu i zatrzymali dwóch innych poszukiwanych mężczyzn. W lutym br. kryminalni prowadzili czynności mające na celu zatrzymanie 36-latka poszukiwanego na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Wieliczce. Mężczyzna miał do odbycia karę 10 miesięcy pozbawienia wolności za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Policjanci ustalili, że przebywa on na terenie Krakowa, po czym w godzinach porannych zatrzymali go, a następnie przewieźli do zakładu karnego, w którym poszukiwany odbędzie teraz karę pozbawienia wolności.

Również w ubiegłym miesiącu kryminalni zatrzymali 24-latka z Bochni, który był poszukiwany do odsiadki za nałożone sądownie kary związane z posiadaniem znacznej ilości środków odurzających oraz popełnionym ponownym przestępstwem prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego.

Obie decyzje zostały wydane przez Sąd Rejonowy w Bochni. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do zakładu karnego, w którym spędzi teraz prawie 2,5 roku.

Opracowanie: KPP Bochnia

 

Please follow and like us: