NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO W POWIECIE BOCHEŃSKIM

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni prowadzili działania pod nazwą. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Działania te odbywały się w ramach ogólnokrajowej akcji, a ich celem była poprawa bezpieczeństwa korzystających z dróg pieszych i rowerzystów. W trakcie akcji bocheńscy policjanci odnotowali 72 wykroczenia popełnione przez kierujących oraz przez pieszych i rowerzystów.

W środę (tj. 22 marca br.) na terenie całego kraju prowadzona była policyjna akcja pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.  Również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni kładli szczególny nacisk na wykroczenia przez pieszych oraz wobec pieszych. Funkcjonariusze drogówki sprawdzali rejony przejść dla pieszych zlokalizowanych głównie na ruchliwych drogach miasta. Tam, jednym z priorytetów było zwrócenie uwagi na to, czy przechodzący przez nie osoby korzystają z telefonów komórkowych lub innych urządzeń elektronicznych podczas przechodzenia przez jezdnię. Funkcjonariusze kontrolowali także przekraczanie dozwolonej prędkości w rejonach przejść.

Podczas jednej z takich kontroli – w Bochni, tuż po godzinie 22 zatrzymali do kontroli osobowego opla, którego pomiar prędkości wskazał 110 km/h. W związku z tym, że kierujący tym pojazdem mężczyzna wykroczenie popełnił w obszarze zabudowanym policjanci zatrzymali jego prawo jazdy na 3 miesiące. 22-latek z gminy Bochnia został także ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł, a na jego konto przypisano 13 punktów karnych.

Łącznie w trakcie działań policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni odnotowali 72 wykroczenia popełnione wobec pieszych oraz przez pieszych i rowerzystów. 

Opracowanie: KPP Bochnia