BOCHEŃSCY I KRAKOWSCY POLICJANCI ZABEZPIECZALI UROCZYSTOŚCI NIEDZIELI PALMOWEJ W LIPNICY MUROWANEJ

Około 8 tysięcy osób zgromadziło się w Lipnicy Murowanej na uroczystości związanej z obchodami Niedzieli Palmowej, które były połączone z 64. Konkursem Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego. O bezpieczeństwo wszystkich zgromadzonych dbali bocheńscy i krakowscy policjanci.

W niedzielę (2 kwietnia br.)  policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni, Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu, Posterunki Policji w Trzcianie oraz Oddziału Prewencji Policji w Krakowie brali udział w zabezpieczeniu obchodów Niedzieli Palmowej  w Lipnicy Murowanej.

Uroczystość była połączona z 64. Konkursem Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego. Wydarzenie, które jest znane w skali kraju zgodnie z przewidywaniami i doświadczeniem z lat ubiegłym przyciągnęło na płytę lipnickiego rynku i jego okolice bardzo dużą liczbę osób. Szacuje się, że mimo niekorzystnych warunków pogodowych, na uroczystości pojawiło się około 8 tysięcy osób.  Funkcjonariusze już wcześniej przygotowali plany koordynacji i zabezpieczenia rejonu tego wydarzenia pod kątem prewencyjnym i drogowym. W ramach działań funkcjonariusze kierowali ruchem drogowym, co miało wyeliminować potencjalne zatory i zagrożenia drogowe. Policjanci podejmowali również interwencje prewencyjne, reagowali na wszelkiego rodzaju wykroczenia, oraz byli przygotowani do działania w sytuacji potencjalnych poważniejszych zagrożeń.

Po zakończeniu uroczystości trwających od godziny 7 do 18 dowodzący zabezpieczeniem dokonali jego podsumowania. Obchody Niedzieli Palmowej przebiegły bez wydarzeń powodujących zagrażanie dla jego uczestników, co jest również efektem prawidłowo wykonanych policyjnych działań.

Opracowanie: KPP Bochnia