POWIATOWY FINAŁ OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

Drużyny złożone z uczniów szkół podstawowych z powiatu bocheńskiego rywalizowały ze są sobą w ramach Powiatowego finału Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Konkurs odbył się w piątek (21 kwietnia br.) w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu. Zwycięzcy będą reprezentować powiat bocheński w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbędzie się w maju.

W piątek (21 kwietnia br.) w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Starym Wiśniczu odbył się powiatowy finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Organizatorem przedsięwzięcia był Urząd Miasta Nowy Wiśnicz, a patronat nad nim objęło Starostwo Powiatowe w Bochni.

W turnieju wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z powiatu bocheńskiego, którzy zgodnie z regulaminem konkursu zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe. Pierwszą stanowili uczniowie w wieku 10-12 lat, natomiast drugą – pozostali zgłoszeni do turnieju uczniowie. W ramach turniejowej rywalizacji uczestnicy mieli do wykonania:

– test wiedzy teoretycznej, w którym odpowiadali na pytania z zakresu przepisów ruchu drogowego,

– test praktyczny – sprawdzenie umiejętności jazdy rowerem zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

Nad prawidłowym przebiegiem finału turnieju czuwał jego sędzia główny oraz policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Mundurowi oceniali uczniów biorących udział w zawodach oraz dawali im praktyczne wskazówki związane z bezpiecznym poruszaniem się rowerem na drodze, czy prawidłowym stanem technicznym tego jednośladu.

Wśród szkół I miejsce w obu kategoriach wywalczyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Mikluszowicach. Finał wojewódzkich eliminacji turnieju odbędzie się w dniach 9-10 maja br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mikluszowicach.

Nagrody zwycięzcom poszczególnych kategorii oraz wszystkim uczestnikom biorącym udział w zawodach wręczyli obecni na turnieju: Komendant Powiatowy Policji w Bochni insp. Jerzy Polczyk, Starosta Bocheński Adam Korta oraz Zastępca Burmistrza Nowego Wiśnicza Regina Wielgus.

 

Opracowanie: KPP Bochnia

Please follow and like us: