ZATRZYMANY DO KONTROLI KIEROWAŁ BEZ UPRAWNIEŃ I POSIADAŁ PRZY SOBIE NARKOTYKI

Dzielnicowi z bocheńskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę kierującego samochodem mimo cofniętych uprawnień. Podczas czynności okazało się, że 33-latek z gminy Rzezawa miał również przy sobie narkotyki – amfetaminę i marihuanę. Kolejne zabronione prawem substancje policjanci znaleźli w miejscu jego zamieszkania.

W poniedziałek (17 kwietnia br.) tuż przed godziną 20 w Jodłówce policjanci rewiru dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Bochni podjęli kontrolę drogową osobowego citroena. Funkcjonariusze wylegitymowali kierującego i sprawdzili w policyjnej bazie danych. Według zastanych tam informacji, 33-latek z gminy Rzezawa miał wydaną decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami, do której się nie zastosował. Policjanci dokonali również przeszukania mężczyzny i pojazdu, którym kierował. W trakcie kontroli znaleźli przy 33-latku substancje, które mogły być prawnie zakazane i które następnie sprawdzili testerem narkotyków. Wyniki potwierdziły, że przy mężczyźnie znalezione zostały marihuana i amfetamina. Mieszkaniec gminy Rzezawa został zatrzymany. W związku z tym, że mógł on kierować pojazdem po użyciu środków odurzających pobrano mu krew do dalszych badań. Dalsze działania w sprawie kontynuowali funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Udali się oni do miejsca pobytu mężczyzny, gdzie dokonali przeszukania. Podczas czynności udało im się ujawnić wagę precyzyjną oraz kolejne substancje, które również zweryfikowali testerem narkotykowym. Badanie wykazało, że była to marihuana. Łącznie ujawniono i zabezpieczono zabronione substancje o wadze około 60 gramów.

33-latek z gminy Rzezawa odpowie za posiadanie środków odurzających, które podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 oraz za  jazdę pomimo cofnięcia uprawnień za co grozi  2 lata odsiadki.  Bocheńska komenda czeka także na wynik badania krwi kierowcy. Gdyby okazało się, że kierował pod wpływem narkotyków otrzyma kolejny zarzut.

Opracowanie: KPP Bochnia

Please follow and like us: