BOCHEŃSCY DZIELNICOWI “NAKRĘCAJĄ” CHODZENIE FILIPKA – KPP BOCHNIA

„Nakręcamy chodzenie Filipka” to hasło akcji charytatywnej, której celem jest pomoc 9-letniemu Filipkowi Taborowi. W akcję włączyli się dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Bochni – sierżant sztabowy Marcin Wojkowski i młodszy aspirant Jakub Węgrzyn. Mundurowi spotkali się z chłopcem i jego rodzicami, przekazując zebrane we własnym zakresie nakrętki. Zysk z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie chłopca.

9-letni Filipek Tabor cierpi na opóźnienie rozwoju psychoruchowego, problemy z jedzeniem i wiotkość krtani, przyjmuje także leki przeciwpadaczkowe. Aby mógł samodzielnie chodzić, wyraźniej mówić i spełnić swoje marzenie – zagrać w piłkę nożną, potrzebna jest ciągła opieka pediatryczna, a także rehabilitacja, leki i odpowiedni sprzęt medyczny. W ramach pomocy chłopcu stworzona została akcja charytatywna, której hasło brzmi „Nakręcamy chodzenie Filipka”. Jej ideą jest zbiórka plastikowych zakrętek, które następnie są sprzedawane. Zebrane w ten sposób fundusze przekazywane są dalej na leczenie dziecka. W akcję pomocy Filipkowi włączyli się dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Sierżant sztabowy Marcin Wojkowski oraz młodszy aspirant Jakub Węgrzyn w ubiegłym tygodniu spotkali się z chorym chłopcem i jego rodzicami. Funkcjonariusze przekazali im łącznie 5 worków zakrętek zebranych wcześniej we własnym zakresie. Dodatkowo Filipek miał możliwość zobaczenia policyjnego radiowozu „od środka” oraz wysłuchania wielu interesujących historii związanych z codzienną policyjną służbą.

Dzielnicowi rewiru dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Bochni nakręcają chodzenie Filipka Tabora, zachęcając równocześnie wszystkich chętnych do udziału w zbiórce i pomocy chłopcu.

Opracowanie: KPP Bochnia