ZŁODZIEJ ZOSTAŁ ZATRZYMANY PRZEZ BOCHEŃSKIEGO POLICJANTA BĘDĄCEGO PO SŁUŻBIE

Od połowy maja do początku czerwca br. w Gorzkowie, w powiecie bocheńskim, doszło do kilku kradzieży części z samochodów marki Fiat 125p. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni wytypowali podejrzewanego o ten czyn. Jeden z policjantów , będąc po służbie, w centrum Bochni rozpoznał zaparkowany pojazd mężczyzny jak i jego samego. Policjant zatrzymał 22-latka, a następnie przekazał go kryminalnym. Podczas dalszych czynności mieszkaniec gminy Bochnia przyznał się do dokonania kradzieży części samochodowych.

Między 15 maja, a początkiem czerwca br. w Gorzkowie nieznany sprawca, działając w krótkich odstępach czasu dokonał kradzieży części samochodowych z dwóch pojazdów marki Fiat 125p. Z samochodów zabrano dwie skrzynie biegów, dwa rozruszniki, resor, most napędowy, czy części zawieszenia. Właściciel pojazdów oszacował powstałe w ten sposób straty na kwotę 2 tysięcy złotych. Czynności mające na celu odnalezienie osoby odpowiedzialnej za ten czyn prowadzili funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Policjanci przeprowadzili szereg działań, które ostatecznie pozwoliły ustalić im dane oraz pojazd, którym porusza się potencjalny sprawca.

W piątek (16 czerwca br.) jeden z policjantów prowadzących sprawę, będąc po służbie, znajdował się w centrum Bochni. Przy jednym z z budynków zauważył zaparkowany samochód należący do podejrzanego. Obok pojazdu stał jego właściciel. Funkcjonariusz natychmiast podjął wobec niego interwencję. Po chwili, na miejsce dotarli poinformowani o sytuacji policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni, którzy prowadzili dalsze czynności. Zatrzymany 22-latek z gminy Bochnia od razu przyznał się do winy, opisując, w jaki sposób dokonał kradzieży elementów samochodowych z fiatów. Części te ukradł, a następnie sprzedał na złom, gdzie w zamian otrzymał 330 złotych. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszy zarzut kradzieży, za który grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Opracowanie: KPP Bochnia / Fot.: podgądowa