Samochód osobowy wpadł do rzeki w miejscowości Trzciana – relacja JRG Bochnia

W dniu 13 grudnia 2023 roku o godzinie 04:38 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Bochni wpłynęło zgłoszenie, że w miejscowości Trzciana samochód osobowy wpadł do rzeki w środku pojazdu jest uwięziony kierowca.

Działania zastępów OSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz zabezpieczeniu pojazdu znajdującego się w wodzie przy użyciu wciągarki samochodu pożarniczego. Następnie wykonano dostęp do osoby poszkodowanej i ewakuowano ją z pojazdu na brzeg. Osoba poszkodowana – mężczyzna, nieprzytomny, został przekazany obecnemu na miejscu Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Następnie przystąpiono do ponownego przeszukania samochodu w celu wykluczenia obecność innych osób w pojeździe oraz na terenie wokół miejsce zdarzenia. Nie stwierdzono innych osób biorących udział w zdarzeniu. Po przyjeździe zastępów z JRG kontynuowano podjęte działania. Po zakończeniu czynności prowadzonych przez Policje samochód wyciągnięto z rzeki za pomocą żurawia Hiab i ustawiono na poboczu jezdni.

W działaniach ratowniczych brały udział: dwa zastępy z JRG Bochnia, jednostki OSP Trzciana, OSP Leszczyna, dwa patrole  Policji,  Zespół Ratownictwa Medycznego. Przyczyny zdarzenia ustala Policja.

Opracowanie: kpt. Łukasz Klecki KP PSP w Bochni  / Zdjęcia: asp. Adrian Stary KP PSP w Bochni

Please follow and like us: