KRZECZÓW: NIETRZEŹWI RODZICE OPIEKOWALI SIĘ MAŁYMI DZIEĆMI

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Bochni prowadzą dalsze postępowanie wobec małżeństwa, które, będąc w stanie nietrzeźwości, opiekowało się swoimi 5 – letnimi córkami. Podczas policyjnej interwencji zarówno ojciec, jak i matka dzieci mieli po 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W środę (26 czerwca br.) około godziny 22, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bochni przyjął zawiadomienie z Krzeczowa. Według otrzymanej informacji dwójką 5-letnich dzieci mają się opiekować ich nietrzeźwi rodzice. Przybyli na miejsce mundurowi potwierdzili zgłoszenie. Pod wskazanym adresem zastali nietrzeźwego 43 – latka oraz jego 34 – letnią żonę, która również była pijana. Pod opieką małżeństwa znajdowały się dwie 5 – letnie dziewczynki.

Z uwagi na stan rodziców, u których badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, dzieci zostały przekazane pod opiekę babci. Wobec małżeństwa bocheńscy policjanci wszczęli postępowanie, które będzie prowadzone w związku z podejrzeniem narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia małoletnich. Za powyższe przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Informacja o interwencji zostanie również przekazana do sądu rodzinnego i nieletnich.

Źródło: KPP Bochnia / Fot. Adobe Stock

Please follow and like us: