GMINA GDÓW: TRAGICZNY WYPADEK W MIEJSCOWOŚCI BILCZYCE

Dnia ( 30 czerwca br.) tuż po godzinie 17:00, Dyżurny Komisariatu Policji w Gdowie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Bilczyce ( gmina Gdów).

Kierujący pojazdem audi, na łuku drogi powiatowej zjechał na przeciwległy pas jezdni, uderzając w prawidłowo jadącą na rowerze 40 letnią kobietę, która w foteliku przewoziła 5 letnią córkę, a następnie uderzył w drzewo. Pomimo reanimacji, śmierć poniosła 40 letnia rowerzystka. Ciężkich obrażeń ciała doznała 5 latka, oraz jeden z trzech mężczyzn poruszających się audi.

30 czerwca br., tuż po godzinie 17:00. Oficer Dyżurny Komisariatu Policji w Gdowie, otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym do którego doszło w miejscowości Bilczyce ( gmina Gdów). Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że kierujący pojazdem marki Audi, z którym podróżowało dwóch mężczyzn, na łuku drogi powiatowej, zjechał na przeciwległy pas jezdni, potrącając prawidłowo jadącą 40 letnią rowerzystkę, która przewoziła jednośladem 5 letnią córkę. Następnie samochód uderzył w przydrożne drzewo. Niestety w wyniku podjętej reanimacji, nie udało uratować się życia 40 latki. 5 letnie dziecko, w stanie ciężkim zostało przetransportowane do krakowskiego szpitala. Również 36 letni pasażer audi w stanie ciężkim został zabrany do szpitala. Z policyjnych ustaleń wynikało, że podczas zdarzenia w pojeździe przebywali jeszcze dwaj pasażerowie, którzy oddalili się przed przyjazdem służb, nie udzielając nikomu pomocy. Funkcjonariusze  bardzo szybko ustalili kolejnego uczestnika wypadku: 52-latek ukrywał się na terenie Gdowa, a trzeci z mężczyzn na terenie gminy Biskupice. Badanie trzeźwości wykazało, iż znajdowali się oni pod wpływem alkoholu. Obecnie trwają czynności, które pozwolą odpowiedzieć, który z mężczyzn kierował samochodem doprowadzając do tego wypadku. Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Myślenicach.

Źródło: KPP Gdów

Please follow and like us: