TRZCIANA: Przetargi, odznaczenia i dotacje dla Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Trzciana

W dniu 12 czerwca 2024 r. Wójt Gminy Trzciana Cezary Stawarz podpisał umowy dotacyjne z jednostkami OSP z terenu Gminy. Spotkanie w tej sprawie, było okazją do wymiany informacji na temat bezpieczeństwa na terenie Gminy.

Przyznane jednostkom OSP środki finansowe w łącznej wysokości 60.000zł pochodzą z budżetu Gminy Trzciana40.000zł, oraz uzyskane przez Gminę dofinansowanie z Województwa Małopolskiego ( Małopolskie OSP 2024) w wysokości 20.000zł.

Do planowanych zakupów Strażacy dołożą 20.475 zł z własnych budżetów oraz dodatkowo z uzyskanych źródeł zewnętrznych. Planowane zakupy to m.in.:

  • ubrania specjalne,
  • hełmy,
  • ubrania koszarowe,
  • węże tłoczne,
  • detektor wielogazowy,
  • rękawice specjalne,

czyli to co najbardziej jest potrzebne w działaniach ratowniczych jednostek OSP. Była to też okazja do podziękowań Strażakom za gotowość do działań i za niesienie pomocy Mieszkańcom Gminy w razie potrzeby.

W Trzcianie ruszył również przetarg na budowę 1 etapu budowy Remizy OSP oraz Filii Centrum Kultury i Turystyki w Leszczynie. W dniu 7 czerwca Wójt Gminy Trzciana Pan Cezary Stawarz ogłosił przetarg na budowę 1 etapu budowy Remizy OSP oraz Filii Centrum Kultury i Turystyki w Leszczynie, zapraszamy potencjalnych wykonawców do złożenia ofert pod adresem:

To nie jedyne strażackie wydarzenia w Trzcianie. Dnia 15 maja w Bochni podczas uroczyście obchodzonego powiatowego Dnia Strażaka odznaczenie Prezydenta RP Andrzeja Dudy Krzyżem Świętego Floriana otrzymał Komendanta tamtejszej gminy Pan Stanisław Piasecki.

Źródło: Wójt Gminy Trzciana / Gmina Trzciana

Please follow and like us: