FOTO: Strażacy mają pełne ręce roboty po burzy nad powiatem bocheńskim – relacja JRG Bochnia

W dniu 11 lipca 2024 r. mieszkańcy powiatu bocheńskiego doświadczyli gwałtownych burz, które spowodowały liczne interwencje straży pożarnej. W godzinach od 13:00 do 15:30 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Bochni odnotowało aż 12 zdarzeń związanych z trudnymi warunkami atmosferycznymi. Strażacy mieli ręce pełne roboty, usuwając powalone drzewa i konary, które blokowały drogi i stanowiły zagrożenie dla mieszkańców.

Interwencje strażaków z OSP

Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z miejscowości Trzciana, Leszczyna, Krzeczów, Rzezawa, Siedlec, Sobolów, Proszówki, Stanisławice, Damienice, Zbydniów, Łapanów oraz Łapczyca brały udział w licznych akcjach ratowniczych. Najpoważniejsze zdarzenia miały miejsce w Trzcianie i Stanisławicach. W Trzcianie, na skutek uderzenia pioruna, zapalił się budynek pełniący funkcję kotłowni. Natomiast w Stanisławicach drzewo spadło na budynek gospodarczy oraz samochód. Na szczęście, w wyniku tych zdarzeń nikt nie odniósł obrażeń.

Informacje te potwierdził w rozmowie z portalem Bochnia112.pl st. kpt. Artur Sroka z KP PSP Bochnia

Szybka i skuteczna reakcja

Dzięki zaangażowaniu i profesjonalizmowi strażaków udało się szybko usunąć większość szkód wyrządzonych przez burze. Ich działania były kluczowe dla przywrócenia normalnego funkcjonowania w rejonie. Strażacy nie tylko usuwali skutki burz, ale także zabezpieczali miejsca, które mogły stanowić zagrożenie dla mieszkańców.

Prognozy na przyszłość

Meteorolodzy ostrzegają, że w najbliższych dniach mogą pojawić się kolejne burze. Mieszkańcy powiatu bocheńskiego są proszeni o zachowanie ostrożności i monitorowanie komunikatów pogodowych. W przypadku zauważenia niebezpiecznych sytuacji, należy natychmiast kontaktować się ze strażą pożarną.

Więcej informacji o działaniach straży pożarnej oraz aktualnych zagrożeniach pogodowych można znaleźć na naszej stronie internetowej oraz na profilach społecznościowych.

Please follow and like us: